Atletičari atletskog kluba „CROSS“ Brčko postigli su zavidne rezultate na takmičenju, osvojili 22 medalje za klub

Dvadeset i dvije medalje za atletičare atletskog kluba „CROSS“ Brčko na seniorskom i mladje pionirskom prvenstvu Republike Srpske. 1 zlatna, 16 srebrenih, 5 bronzanih. Prvenstvo koje je održano 27. septembra na atletskom stadionu „Bare“ u Sokolcu. Atletičari atletskog kluba CROSS osvojili su 22 medalje u sledećim disciinama: Omar Džanić skok u dalj 2. mjesto Elena Janković bacanje kugle 2. mjesto Lazar Oparnica 3. mjesto bacanje kugle Nikolaj Stanić 1. mjesto skok udalj i 2. mjesto na 60m Benjamin Topčagić 2. mjesto skok udalj 3. mjesto na 60m. Ognjen Simikić 3. mjesto skok uvis Marija Trkulja 2. mjesto 1000m Petar Novaković 2. mjesto koplje Anja Stević 2. mjesto koplje Danis Avdić 3. mjesto dug sprint 400m Ognjen Lazarević 2. mjesto 600m Aleksej Jovanović 3. mjesto 600m Štafeta 4x100m seniori: Omar Džanić, Armin Begović, Danis Avdić, Armin Tabaković, 2. mjesto Štafeta 4x100m pioniri: Nikolaj Stanić, Benjamin Topčagić, Aleksej Jovanović, Ognjen Lazarević, 2 mjesto. Ostala ekipa koja se nije uspjela izboriti u ojedinačnim disciplinama za prva 3.mjesta ali su se odlično pokazali na borilištu: Seid Hodžić 1500m Sara Tomić 300m Armin Tabaković 800m Ksenija Zonić 600m Amir Begović 3000m Sara Tomić 300m Danijela Perić prepone.

Piše: Davor Todorović

Categories: Brčko